Погане самопочуття водія означає, що існує фактор, який знижує його концентрацію і здатність уважно керувати автомобілем. Втома є однією з основних причин нещасних випадків.

Втомлені водії на дорогах становлять не меншу небезпеку, ніж водії в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Небезпеку можна очікувати як від інших водіїв, що заснули за кермом, так і від самого себе, якщо не відпочили перед поїздкою і кілька годин поспіль вели автомобіль.

За статистикою, нещасні випадки через втому відбуваються ближче до кінця поїздки – зосередженість водія зменшується і організм сприймає це як сигнал до відпочинку. Якщо Ви раптом усвідомлюєте, що не пам’ятаєте останні кілька секунд водіння, ви, ймовірно, впали в мікросон.

Мікросон – стан свідомості виражається короткими спалахами сну, які трапляються під час неспання: часто очі людини при цьому відкриті, а сам він сидить прямо або навіть виконує якусь дію. Такий стан може тривати протягом частки секунди або до 30 секунд, під час яких людина не реагує на будь-які подразники навколишнього середовища. Під час такого сну водій може не помітити, що світиться червоний світловий сигнал або наближається поворот на дорозі, і може не відреагувати на небезпеку. Чим більше втома, тим вище ризик виникнення мікросну.

Якщо під час руху зі швидкістю 100 км/год. ви впали в мікросон, то за 4 секунди такого сну, без свідомості можете проїхати близько 100 метрів.

Існує кілька водійських хитрощів, як боротися із втомою і сном за кермом:

  • Привести спинку крісла у вертикальне положення;
  • Пити воду, щоб хотілося в туалет;
  • Зробити голосніше музику, попросити пасажира розповідати анекдоти, співати, й голосніше;
  • Погризти сухарики, насіння;
  • З’їсти лимонну часточку;
  • Пожувати жувальну гумку;
  • Відкрити вікно, щоб в салоні було багато свіжого повітря;
  • Зупинитися, вийти з машини і зробити зарядку. Поприсідати, помахати руками, зробити нахили, пострибати, побігати та інше.

Все це допомагає, але ненадовго. Після цього сон «накриває» знову, ще важче і раптовіше.

Не нехтуйте відпочинком, бережіть себе і пам’ятайте, що Вас чекають вдома!