ДОТРИМАННЯ ДИСТАНЦІЇ — один із найважливіших принципів безпечного водіння.

40% – стільки водіїв постійно їдуть занадто близько до автомобілів, що йдуть попереду.

В результаті цього щороку відбуваються мільйони ДТП, десятки тисяч людей гинуть і сотні тисяч отримують травми в одній тільки Європі. Недотримання дистанції також є однією з причин заторів на дорогах. Різко загальмувавши, автомобілі, що йдуть слідом, також змушені гальмувати. Тим самим викликаючи ефект доміно, який може стати причиною нещасних випадків й уповільнити загальний потік руху.

Суми збитків також є серйозною проблемою. Вартість ремонту автомобілів при таких аваріях значно вище середньої. Згідно з дослідженнями, ДТП через недотримання дистанції становить 10-20% всіх нещасних випадків, що становить близько 25-40% вартості ремонту парку компанії. Ще більше збільшується вартість страховки для компанії.

На жаль, водії часто не розглядають переслідування як один з найбільш дратівливих чинників для інших учасників дорожнього руху, провокуючи тим самим агресивне водіння. Статистика нещасних випадків, викликаних агресивним водінням, невтішна:

20% – стільки нещасних випадків через агресивне водіння призводять до смерті.

48% – стільки аварій призводять до травм учасників дорожнього руху.

Час реакції – це час, витрачений водієм на:

  • Виявлення небезпеки
  • Оцінку ситуації та обстановки
  • Прийняття рішення
  • Реагування

В ідеальних умовах, коли водій здоровий, зосереджений та уважний, це може зайняти 1,5 секунди, але зазвичай це займає 2-3 секунди. Не варто забувати, що реакція сповільнюється з віком, не кажучи вже про вплив алкоголю або ліків.

Співвідношення гальмівного шляху до швидкості

Може здатися, що збільшення швидкості в 2 рази подвоює гальмівний шлях, але це не так. Гальмівний шлях прямо пропорційний квадрату прискорення: тобто збільшення швидкості в три рази збільшить гальмівний шлях в дев’ять разів. Додаємо час реакції в 2 секунди і отримуємо приблизно такі відстані:

Правило чотирьох секунд

Водії тягача з навантаженим напівпричепом повинні дотримуватися правила чотирьох секунд, щоб переконатися, що дотримується достатня дистанція. Виберіть стаціонарний об’єкт на узбіччі дороги, наприклад, дерево або дорожній знак. Як тільки автомобіль, що їде попереду, його проїде, почніть рахувати вголос:
«Одна тисяча один, одна тисяча два, одна тисяча три, одна тисяча чотири».

Якщо ви проїхали орієнтир швидше, ніж проговорили цифри, ви їдете надто близько. Збільште відстань і знову повторіть текст.

Тримайте безпечну дистанцію позаду себе

Зберігаючи безпечну дистанцію попереду, ви також повинні стежити за водіями, які слідують за вами дуже близько. Якщо це сталося, ви повинні:

  • Залишатися спокійними.
  • Збільшити відстань попереду, щоб при необхідності у вас було достатньо місця для гальмування не поспішаючи.
  • Не гальмувати різко, якщо в цьому немає крайньої необхідності.
  • Якщо вас намагаються обігнати, допоможіть, повільно знижуючи швидкість.

Чи знаєте ви …?

Ваш гальмівний шлях безпосередньо залежить від ваги автомобіля – чим важче вантаж, тим більшої дистанції ви повинні дотримуватися.

У негоду дистанція повинна бути подвоєна.

На вкритій льодом дорозі ваш гальмівний шлях може збільшитися в 10 разів.

Час реакції стомленого, хворого або схвильованого водія збільшується, і, отже, дистанція також збільшується.

Якщо ви їдете надто близько до автомобіля, що йде попереду, ви обмежуєте видимість попереду. Це означає, що ви вчасно не помітите такі загрози, як гальмуючі автомобілі чи будь-які інші перешкоди.

При надто близькій їзді до автомобіля, що йде попереду, збільшується ризик зіткнення з транспортним засобом, що йде позаду вас. Імовірність того, що вам доведеться раптово гальмувати в разі уповільнення руху попереду, значно зростає, а значить, у вас буде ще менше часу, щоб відреагувати на ситуацію.

Джерело: https://vairuotojai.girteka.eu/2380–4-.html