Якщо Вас цікавлять питання працевлаштування, будь ласка, залиште свої контакти і ми зв'яжемося з Вами та проконсультуємо БЕЗКОШТОВНО
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    ПН-ПТ: 08:30 - 17:30

    Часті питання

    Свідоцтво, яке видається кожною державою-членом ЄС як дозвіл на професійну діяльність водія вантажного і пасажирського транспорту.

    У Польщі червоний папір називається «Świadectwo kierowcy», а в Литві «Vairuotojo liudijimas».

    Свідоцтво видає Державна дорожньо-транспортна інспекція під конкретного роботодавця на підставі паспорта, національного водійського посвідчення, медкомісії, коду 95 та інших документів водія. При зміні транспортної компанії водієві потрібно отримувати новий Червоний папір від нової фірми.

    Червоний папір видається на термін в 5 років.

    Однією з основних особливостей коронавируса є тривалий період інкубації – від початку зараження до перших симптомів може пройти до 14 днів. Тому в період карантину в багатьох країнах вводився режим самоізоляції, який поширювався на громадян, які прибули з країн з несприятливою епідеміологічною ситуацією щодо коронавірусу.

    Нижче представлена ​​інформація деяких країн про правила і необхідності самоізоляції для прибулих в країну осіб, а також осіб, на кого ці правила не поширюються.

    Польща

    З 12 по 13 червня цього року були скасовані прикордонні перевірки на всій ділянці внутрішньої кордону. Скасування прикордонного контролю на внутрішньому кордоні також означає скасування санітарного контролю та відсутність карантину. Однак, обмеження (в’їзд іноземців до Польщі і карантин) на кордоні з Росією, Білоруссю і Україною все ще діють.

    Закон не поширюється на професійних водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів або повертаються з-за кордону іншими видами транспорту (крім транспортних засобів, на яких здійснюється автомобільне перевезення) з метою отримання відпочинку або після отримання відпочинку за кордоном, звільнені від цього обов’язку.

    Литва

    Уряд Литви з 17 червня 2020 р. скасував карантин в країні, проте оголошена надзвичайна ситуація у зв’язку із загрозою поширення коронавируса (COVID-19) залишилася і деякі обмеження на прикордонному контролі збереглися.

    Прибуття іноземців з третіх країн передбачено тільки в тому випадку, якщо між державами буде досягнута взаємна угода про прийом громадян, а також якщо рівень захворюваності в цих країнах не перевищить запропонованих вимог (кількість хворих не повинно перевищувати 25 осіб на 100 тисяч жителів).

    Всі приїжджі повинні зареєструватися протягом 48 годин (посилання на реєстрацію: https://keleiviams.nvsc.lt/ru/form), надавши свої дані фахівцям з Національного центру громадської охорони здоров’я (NVSC) і їм рекомендується самоізоляція протягом 14 днів. Інструкція по самоізоляції носить рекомендаційний, а не обов’язковий характер.

    Уряд Литви також опублікував перелік країн найбільш постраждалих від коронавірусної інфекції (COVID-19), повернувшись з яких всі, хто приїхав, повинні зареєструватися протягом 24 годин (посилання на реєстрацію: https://keleiviams.nvsc.lt/ru/form), надавши свої дані фахівцям з Національного центру громадської охорони здоров’я (NVSC) і вони зобов’язані пройти 14-денну самоізоляцію.

    Список посилань: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/atnaujintas-sarasas-valstybiu-is-kuriu-grizus-butina-14-dienu-izoliacija-1

    Білорусь

    Особи, які прибули в Республіку Білорусь з країн, в яких реєструються випадки інфекції COVID-19, протягом 14 календарних днів з дня прибуття до Республіки Білорусь повинні знаходитися на самоізоляції та не підлягають подальшому пропуску через державний кордон Республіки Білорусь (до закінчення терміну самоізоляції).

    Дана міра не поширюється на водіїв транспортних засобів при виконанні міжнародних автомобільних перевезень вантажів.

    Влада Білорусії визначили перелік країн, прибулі з яких не зобов’язані перебувати на самоізоляції протягом 14 днів з дня прибуття до Республіки Білорусь (список країн: http://minzdrav.gov.by/ru/novoe-na-sayte/o-perechne- stran-v-kotorykh-registriruyutsya-sluchai-infektsii-covid-19 /)

    При цьому, іноземним громадянам, які прибувають в Республіку Білорусь, рекомендовано мати при перетині держ. кордону негативний результат ПЛР-дослідження, виконаного не пізніше двох діб до дати перетину кордону.

    Україна

    Міністерство охорони здоров’я України всі країни світу розділило на дві зони, спираючись на кількість активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення:

    • «червона зона» (показник більше, ніж 40 активних випадків на 100 тис. населення), люди будуть відправлятися на обсервацію/самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону;
    • «зелена зона» (показник менше, ніж 40) – можуть не проходити самоізоляцію.

    Приймаючи рішення щодо самоізоляції/обсервації осіб, буде враховуватися країна звідки прибула людина і країна, громадянином якої він є. Іноземці повинні надати поліс медичного страхування на випадок захворювання Covid-19.

    Виняток – водії і обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів, якщо немає підстав вважати, що вони контактували з особою, інфікованою COVID-19.

    З метою зниження ризику поширення інфекції, викликаної коронавірусом (COVID-19), у багатьох країнах тимчасово було обмежено рух через пункти пропуску державних кордонів. На сьогоднішній день ситуація в світі покращується і деякі країни вже почали знімати карантин на своїх територіях.

    Водіям, які виконують міжнародні перевезення вантажів, обмежень по перетинанню державних кордонів немає. Але для водіїв, які хочуть перетнути кордон для того, щоб прибути на місце роботи за кордоном і приступити до виконання трудових обов’язків, ще діють деякі обмеження.

    Польща

    Республіка Польща вже відкрила свої кордони для громадян Європейського союзу, також заборона на в’їзд не стосується іноземних громадян, яким надано право на тимчасове або постійне проживання на території Республіки Польща або право на роботу.

    Державний кордон можна перетнути у наступних пунктах пропуску:

    • всі пункти на кордоні з Литвою;
    • на кордоні з Україною – Дорогуськ-Ягодин, Корчова-Краковець, Гребенне-Рава-Руська, Медика-Шегині;
    • на кордоні з Білоруссю – Кузня-Брузги, Бобровник-Берестовица, Тереспіль-Брест.

    Водій, що прямує на місце роботи в Польщі, при перетині кордону зобов’язаний:

    • мати з собою трудовий договір;
    • мати з собою водійські права, свідоцтво водія з перевезення вантажів автомобільним транспортом («червоний лист»);
    • знати точну назву компанії, в якій він працевлаштований (вказано в трудовому договорі) – вказати назву групи компаній «Girteka Logistics» недостатньо!
    • знати точну адресу роботодавця (вказано в трудовому договорі).

    Литва

    Литовська республіка відкрила свої кордони для громадян Європейського союзу, також заборона на в’їзд до Литви не поширюється на іноземних громадян, які є водіями, працевлаштованими в литовських компаніях, що здійснюють міжнародні комерційні перевезення (мають дійсну національну візу D або посвідку на проживання в Литві).

    В’їзд цих осіб і/або їх особистих легкових автомобілів на територію Литовської Республіки дозволений тільки через такі міжнародні пункти перетину державного кордону:

    • всі пункти на кордоні з Польщею;
    • всі пункти на кордоні з Латвією;
    • на кордоні з Білоруссю – Медянінкай-Кам’яний Лог, Шалчінінкай-Беняконі, Райгардас-Привалко.

    Водій, що прямує на місце роботи в Литві, при перетині кордону зобов’язаний:

    • мати з собою трудовий договір;
    • мати з собою водійські права, свідоцтво водія з перевезення вантажів автомобільним транспортом («червоний лист»);
    • знати точну назву компанії, в якій він працевлаштований (вказано в трудовому договорі) – вказати назву групи компаній «Girteka Logistics» недостатньо!
    • знати точну адресу роботодавця (вказано в трудовому договорі).

    Інформація оновлюється відповідно до змін правил перетину державних кордонів в різних країнах.

    Для того, щоб водії, що виконують міжнародні перевезення вантажів, під час карантину могли б безперервно брати участь у дорожньому русі, Уряд Литовської Республіки продовжує термін дії сертифікатів або посвідчень (виданих в Литві), необхідних для виконання прямих обов’язків:

    Періодичне професійне навчання (код 95)

    Якщо термін дії сертифіката 95 коду закінчується протягом періоду карантину (тобто після 14-03-2020), зазначений у сертифікаті строк продовжується на період карантину та 30 днів після його закінчення.

    Сертифікат ADR

    Якщо термін дії сертифіката ADR закінчився або закінчується в період з 01-03-2020 по 01-11-2020, термін його дії продовжується до 30-11-2020.

    Водійське посвідчення

    Якщо посвідчення водія було видано в Литві і термін дії посвідчення закінчується протягом періоду карантину (тобто після 14-03-2020), термін його дії продовжується на період карантину та 30 днів після його закінчення.

    Посвідка на проживання

    Якщо іноземний громадянин має дійсну посвідку на проживання Литовської Республіки і йому необхідно її продовжити або поміняти під час карантину, заяву на видачу або заміну посвідки на проживання іноземець може заповнити на сайті Міграції Литовської Республіки. Іноземцю, що заповнив заяву, доклав необхідні документи до заяви та сплатив державне мито, Департамент Міграції Литовської Республіки починає розгляд заяви без фізичної присутності іноземного громадянина.

    Картку посвідки на проживання зможе забрати тільки роботодавець і вона буде дійсна тільки один рік.

    Для більш детальної інформації з приводу продовження або заміни посвідки на проживання, наполегливо рекомендуємо звернутися до відділу кадрів.

    Обов’язковий сертифікат, необхідний для роботи водієм в транспортній фірмі в Європейському Союзі. Потрібний при управлінні транспортним засобом понад 3,5 тонн.

    Даний документ підтверджує професійну кваліфікацію водія, а також отримання дозволу на виконання вантажних і пасажирських перевезень.

    95 код є двох видів:

    • Первинна кваліфікація передбачає початкове теоретичне навчання, а також здачу теоретичних і практичних іспитів (проходять водії, у яких дата відкриття категорії «С» після 10.09.2009);
    • Вторинна кваліфікація передбачає періодичне теоретичне навчання і складання іспитів з пройденого матеріалу (проходять водії, у яких дата відкриття категорії «С» до 10.09.2009).

    Після закінчення навчання і видачі свідоцтва, 95 код дійсний протягом 5-ти років. Навчання первинної кваліфікації потрібно проходити тільки один раз. Пізніше, кожні 5 років потрібно проходити навчання вторинної кваліфікації для підтвердження кваліфікації.

    Oсвяченіє («Oświadczenie») – це запрошення, яке дає право офіційно перебувати на території Польщі і працювати в польській кампанії до 180 днів за рік. Документ видається на пів року або більш короткий термін, а його виготовлення займає 1-2 тижні.

    Зезволеніє («Zezwolenie») – ідентичне запрошення, але на більш тривалий термін: від 12 місяців до 3-5 років. Виготовляється документ від 1 місяця, але може затягнутися на кілька місяців, в залежності від завантаженості польської установи, яка його видає.

    Польські візи бувають різні в залежності від мети і термінів перебування в Польщі. Відкрити польську робочу візу нескладно, однак право офіційно перебувати на території Польщі і працювати в польській компанії можливо тільки завдяки запрошенню від конкретної компанії.